PMR – CITROEN SAXO

Strefaciszy.netPMR – CITROEN SAXO

OPIS 1

Strefa Ciszy zbudowała do tego auta zupełnie niezwykły zestaw audio-video. Jak widzicie, w bagażniku jest Pad perkusyjny, który jest sprzężony z całym systemem audio w aucie. Wszystko gra z odpowiednią mocą (ponad 2000Wat), teraz Sławek może grać koncerty ze swojego auta. Dwa wzmacniacze JBL GTO7001E plus JBL GTO504E które zasilają dwa potężne subwoofery GTi W12 zamontowane w skrzyni z bass reflexem, oraz nowy system głośników JBL MS-62, które zostały zamontowane w specjalnie przerobionych panelach w przednich drzwiach (woofery) i słupkach (tweetery). Dodatkowo system uzupełniają głośniki GTO 6508c, które zostały zamontowane w tylnej części auta i wspomagają efekty brzmieniowe podczas gry na padzie perkusyjnym. Z przodu znajduje się stacja multimedialna KENWOOD KVT-526DVD oraz moduł nawigacji KENWOOD KNA-G620 z najnowszymi mapami Europy. Długie trasy i postoje w nieoczekiwanych okolicznościach umilą dwa 7„ monitory KENWOOD LZ6121R ze słuchawkami, zamontowane w osłonach przeciwsłonecznych. Cały system audio został zbudowany pod kątem mocnych i dynamicznych uderzeń, szczególne z pada perkusyjnego który zastępuje Sławkowi jego ukochaną perkusję, której niestety nie weźmie ze sobą na urlop po Europie 🙂

POZOSTAŁE ZMIANY:

Właściciel Saxo, Sławek, jest Rastafarianinem, co oczywiście wpłynęło na naszą pracę. Marzeniem jego i jego kobiety było podróżowanie tym autem po Europie. Zaraził wszystkich swoim optymizmem i pozytywnym przekazem, więc jego auto musiało oddać cechy jego charakteru.

Zaczęliśmy od naprawy blacharki. Wymieniliśmy sporo skorodowanych miejsc… Polakierowaliśmy Saxo czarnym lakierem Standoxa. Po lakierowaniu bezbarwnym (siedem warstw!!!) przyszedł czas na grafikę. Maska dostała lwa Jah-Jah oraz trzy paski w kolorze rasta, na tylnej klapie poprzestaliśmy na paskach. Dach ze względu na zamiłowanie Sławka do podróży został pokryty mapą Europy. Julas odwalił kawał dobrej roboty. W ostatniej fazie robienie tej aerogafiki użył Xyraliku, żeby wszystko jeszcze bardziej lśniło w świetle słonecznym. Identycznie postąpiliśmy z paskami.

W przedni grill wkomponowaliśmy pacyfkę zamiast logo Citroena. Żeby Sławek mógł szerzyć ideę love&peace, po naciśnięciu magicznego guziczka pacyfka rozświetla się niczym jego oblicze na widom gotowego auta… Dzięki temu ten słynny symbol może być lepiej widoczny.

Do Saxo dołożyliśmy bezpieczne 15-ki na zimę, choć na co dzień jestem przeciwny tak małym rozmiarom… Latem Sławek założy zacne 17-ki (fabrycznie są tam 13 calówki), Dub’s Drone.

Skoro wspomnieliśmy o zimie, spód auta i zawieszenie zostały zakonserwowane.

W środku: tapicerka jest z alcantary, czyli najbardziej ekologiczna – zgodna z jego stylem miłości do matki ziemi. Motyw trzech pasków, o których wspominałem, znajdziemy na siedzeniach zrobionych w Java Car Design. Kolorystyka jest ciepła, w środku wszystko podświetlone jest diodami LED.

Plastiki we wnętrzu pokryliśmy fakturą pomarańczowego carbonu, Nufry wykonał to w rewolucyjnej i nowatorskiej technice hydrografiki.

Oczywiście podsufitka tez jest nowa. Zlikwidowaliśmy tylne kanapy, by zabudować audio. Pomiędzy przednimi fotelami daliśmy mu lodówkę, żeby mógł się napić zimnej coli 😉 Ponieważ Sławek narzekał, że nie ma gdzie trzymać płyt – z tyłu zamontowaliśmy dwa specjalne ekskluzywne segregatory na płyty, po 50 sztuk każdy.

Ponieważ Sławek lubi klimat Jamajki i ma ją w sercu, wymyśliliśmy cos ekstra – dostał do auta szybką pompkę pneumatyczną, żeby mógł napompować swoją prywatną dmuchaną plażę, którą rzecz jasna dorzuciliśmy do auta ;D Teraz Sławek jest gotów do drogi i szerzenia w całej Europie ducha Rasta!

  • Kategoria: Car

Related Projects